Warzywne spaghetti

Dzieci uwielbiają wszystko, co nie zdrowe, a najlepiej fast-foody. Dlatego też mamy, mają nie mały problem z przekonaniem ich do docenienia zdrowej żywności. Jednak, gdy trochę poeksperymentują okazuje się, że są w stanie skusić swoje pociechy na małe co nieco z warzywami w roli głównej. Skoro uwielbiają spaghetti, czy danie chińskie z restauracji, zaproponuj swoją autorską wersje tego dania. Wystarczy, że do klasycznego makaronu lub ryżu dołożysz podsmażoną mieszankę, świeżych kolorowych warzyw, które będą prezentowały się wyśmienicie, nie ma możliwości, aby dzieci nie spróbowały.

Takich wersji dań jest bardzo dużo wystarczy tylko odrobina inwencji. Możesz dodać różne mięsa, nie ma znaczenia czy będzie to mielone z łopatki, czy pierś z kurczaka, najważniejszy jest smak. A dla ciebie również i to, aby znalazły się tam cenne składniki w postaci witamin. Możesz ugotować warzywa na parze, poddusić na patelni razem z mięsem, albo przygotować ich grillowaną wersję. Doskonale pasuje także makaron z musem warzywnym i świeżymi ziołami.

Pomysłów jest naprawdę dużo. Wykorzystaj do tego również różne wersje makaronu, a dla najmłodszych gwiazdki, literki, a nawet księżniczki. Skoro zasmakują im takie dania, możesz pójść o krok dalej. To doskonały moment na wprowadzenie kaszy, za którą dzieciaki nie przepadają, ale gdy połączysz ją z ich ulubioną wersją sosu, powinno im się spodobać. Jest ona źródłem cennych składników, ale po więcej szczegółów odsyłam do kolejnego artykułu.