Warto pomyśleć o ubezpieczeniach

Przeważnie jest tak, że dopóki nic złego się nie dzieje, to gdzieś w nas jest taka wiara, że nam nic nie może się przytrafić. To inni mają problemy z zalanym mieszkaniem, to inni mają kłopoty spowodowane stłuczką, to komuś innemu wiatr zerwał dach. Jednak prawda jest taka, że te wszystkie sytuacje mogą spotkać także nas, a co się z tym wiąże, może się okazać, że to my będziemy potrzebowali pomocy w załatwieniu tych formalności, albo to my będziemy tymi, którzy będą potrzebowali wsparcia finansowego, aby naprawić dane szkody. To oznacza, że powinniśmy pomyśleć o ubezpieczeniu, jeszcze zanim pojawią się jakiekolwiek szkody, bo tylko wtedy możemy zyskać pieniądze, które pozwolą nam na naprawienie tych wszystkich zniszczeń.

Od różnych rzeczy

Przede wszystkim trzeba sobie jasno uzmysłowić, że tak naprawdę ubezpieczyć możemy się w każdej chwili i co więcej, możemy się ubezpieczyć od różnych sytuacji, które mogą pojawić się w naszym życiu.

To oznacza, że możemy się ubezpieczyć od zalania, zerwanego dachu, drzewa przewróconego na samochód. O ile jeszcze samochód musimy ubezpieczyć obowiązkowo, o tyle reszta ubezpieczeń jest dobrowolna, jednak warto o niej pomyśleć. To właśnie dzięki nim będziemy mieli wypłacone pieniądze, jeśli okaże się, że sąsiad nas zalał, albo jeśli dojdzie do sytuacji, w której nasze dziecko ulegnie jakiemuś wypadkowi. Dodatkowo ubezpieczenie pokryje szkody, które sami wyrządzimy. Czy to spowodujemy stłuczkę, czy zalejemy sąsiada, czy dziecko wjedzie rowerem w samochód stojący na parkingu.

Te wszystkie zniszczenia zostaną pokryte właśnie z ubezpieczenia, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli nic wykładać z portfela, dzięki czemu nie odczujemy takiej zapłaty zbyt mocno. Jedynie co, później zwiększy nam się kwota ubezpieczenia, jaką będziemy mieli do zapłaty, ale może się okazać, że będzie ona niższa niż gdybyśmy to mieli w danym momencie pokrywać z własnego portfela.

Większość w dowolnym momencie

Jeżeli chodzi o ubezpieczenia, to jedynie to na samochód jest obowiązkowe. To oznacza, że tak naprawdę nie wolno nam jeździć samochodem, dopóki nie wykupimy takiego ubezpieczenia. Ale i tutaj mamy dowolność, bo możemy wykupić tylko OC, a więc takie ubezpieczenie z którego opłacany będzie tylko poszkodowany przez nas kierowca innego samochodu.

Ale AC nie jest już obowiązkowe, a to właśnie z tego ubezpieczenia możemy otrzymać pieniądze my sami, kiedy np. nasz samochód zostanie skradziony. Pozostałe ubezpieczenia, które mają chronić nasz dom, nasze dzieci, albo i nas samych są całkowicie dobrowolne i co więcej, możemy do nich przystąpić w każdej chwili. To właśnie z nich otrzymamy pieniądze, jeśli nasz dom ulegnie zniszczeniu, czy to wskutek działań sąsiadów czy w wyniku działania czynników atmosferycznych. To z nich pokryjemy szkody, które wyrządzi nasze dziecko, ale dostaniemy pieniądze, kiedy nasza pociecha ulegnie jakiemuś wypadkowi.

Jeżeli będziemy mieli wykupione ubezpieczenie, to może się okazać, że unikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli spowodujemy jakieś szkody, to ich naprawa zostanie pokryta właśnie z ubezpieczenia.