Czy sprawdzamy jedzenie, które dajemy dzieciom?

Rośnie nasza świadomość odnośnie jedzenia i tego, jaki ma ono wpływ na nasze zdrowie. Co się z tym wiąże, coraz więcej osób, w świadomy sposób wybiera również jedzenie dla swoich dzieci. Zwracamy uwagę na to, aby nie miało ono zbyt dużej ilości cukru czy soli, aby nie zawierało konserwantów czy ulepszaczy, które tak naprawdę niczego dobrego nie wnoszą do naszego organizmu, a jedynie co mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu naszego zdrowia, jak i powodować nadmierne tycie. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy dokładnie sprawdzali jedzenie, które podajemy naszym dzieciom.

Tym bardziej, że to czego nauczą się od nas w tym temacie jako dzieci, przełoży się także na ich wybory, które będą podejmowały jako dorośli. Z tego powodu, tak ważne jest, abyśmy już od najmłodszych lat uczyli dzieci, w jaki sposób wybierać to, co jest dla nich najlepsze i na jakie jedzenie powinny zwracać uwagę.

Czytajmy skład

Nie ulega wątpliwości, że jedzenie dla dzieci bardzo często przygotowane jest w niesamowity sposób. To oznacza, że mamy tutaj do wyboru kolorowe produkty, które jednocześnie są pięknie zapakowane, a do tego wszystkiego jeszcze możemy tutaj wybierać w produktach, przy których w formie gratisów będziemy mogli znaleźć różnego rodzaju naklejki, tatuaże czy notesy.

To także ma sprawić, że dzieci chętniej będą sięgały po tego typu produkty, a więc trudniej będzie nam im odmówić, jeśli poproszą nas o to konkretne jedzenie. Jednak warto pamiętać i pokazywać też dzieciom, że można jeść smacznie i zdrowo, a co ważniejsze bez wielu szkodliwych składników. Jednak żeby tak faktycznie było, musimy najpierw w sobie wyrobić nawyk czytania składu poszczególnych produktów. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że wybieramy to, co jest najlepsze dla naszego dziecka.

Smaczne i zdrowe.

Samodzielne przygotowywanie

Ogólna zasada jest taka, że im mniej przetworzone jest jakieś jedzenie tym jest zdrowsze. Dlatego też, warto tak rozplanować sobie dzień, aby znaleźć czas na samodzielne przygotowywanie posiłków. Jeśli wciągniemy w to dzieci, jeśli sprawimy, że będą się one przy tym dobrze bawiły, to szybko się okaże, że jedzenie stanie się dla nich niesamowitą frajdą.

Nie tylko będą miały zapewnioną odpowiednią ilość energii, a my będziemy mieli pewność, że otrzymują coś dobrego i zdrowego. Będą także nauczone, że przygotowywanie jedzenia może sprawiać radość, że może to być coś przyjemnego, a z jednego produktu możemy wykonać kilkanaście różnych dań, więc praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Im więcej czasu dziecko będzie spędzało z nami w kuchni, tym większą radość będzie mu sprawiało przygotowywanie jedzenia i co więcej, możemy być pewni, że zostanie mu to także na przyszłość, gdy już będzie dorosłe i samodzielnie będzie przygotowywało swoje jedzenie. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, jakie jedzenie podajemy naszemu dziecku i co ono w sobie zawiera.

Warto uczyć dzieci, jak ważne jest świadome wybieranie zdrowej żywności i co więcej, że jej przygotowywanie może dawać wiele radości.