Sanatorium okulistyczne

Nasze oczy nieustannie narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Nadwyrężamy je i sprawiamy, że są coraz bardziej słabe, a to z kolei może prowadzić do groźniejszych chorób.

Jeśli niedawno przeszedłeś operację oka, zmagasz się z zapaleniem spojówek, lub zespołem suchego oka – rozważ pobyt w uzdrowisku. Dzięki zabiegom rehabilitacyjno-leczniczym oferowanym przez sanatoria, będziesz mieć możliwość złagodzenia objawów choroby, lub też całkowitego jej wyleczenia.

Sanatorium, które specjalizuje się w leczeniu schorzeń oka i przydatków oka, znajduje się w Cieplicach koło Jeleniej Góry. To uzdrowisko jest szczególnie polecane wszystkim tym, którzy zmagają się z nawracającym zapaleniem twardówki, zespołem suchego oka, pozapalnymi zmianami rogówki, nieustępującym zapaleniem gałki ocznej, przewlekłym zapaleniem spojówek, jak również w przypadku stanów pooperacyjnych jaskry i zaćmy.

Sanatorium oferuje wiele zabiegów okulistycznych, między innymi aerozole na gałki oczne, z zawartością soli iwonickiej lub wody leczniczo – termalne, okłady borowinowe na gałki oczne oraz kołnierze borowinowe. Te zabiegi mają na celu nawilżyć i odżywić oczy, w efekcie czego kuracjusz odczuwa komfort widzenia.