Jak przyzwyczaić się do aktywności fizycznej?

Po raz kolejny stajesz przed lustrem i zauważasz, że na twoim brzuchu pojawiła się niechciana fałdka. Dobrze wiesz, jak się jej pozbyć – musisz zacząć ćwiczyć. Wsiadasz w samochód, jedziesz na siłownię, dajesz sobie nieziemski wycisk i… więcej tam nie wracasz. Zapominasz, że do aktywności fizycznej należy się stopniowo przyzwyczajać.

Jak to zrobić? Przede wszystkim nie zaczynaj treningów od wymagających ćwiczeń dla zaawansowanych. Wydaje ci się, że w ten sposób szybciej zgubisz zbędne kilogramy, jednak zwykle okazuje się, że najzwyczajniej w świecie zniechęcisz się do ćwiczeń. Pojawienie się zakwasów czy bólu mięśni bardzo szybko sprawi, że na samą myśl o siłowni będziesz czuć się zmęczony i zniechęcony. Co więcej, kluczem do sukcesu jest tutaj systematyczność, więc po jednym drakońskim treningu z pewnością okaże się, że wskazówka wagi ani drgnie.

Zacznij trenować delikatnie, ale bardzo systematycznie. Najlepiej jest w miarę możliwości ustalić stałą godzinę, kiedy będziesz podejmować aktywność. Dzięki temu twój organizm będzie gotowy na podjęcie aktywności i przyzwyczai się do wysiłku. Po pewnym czasie będziesz mógł odnieść wrażenie, że niemal sam się go domaga!.