Czym zastąpić bieganie?

Bieganie bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej podejmowanych sposobów na to, by zgubić kilka zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że wbrew pozorom nie jest to sport odpowiedni dla każdego. Dobrze wiedzieć, że bieganie z powodzeniem można zastąpić także innymi formami aktywności.

Bardzo często śmiejemy się z osób „chodzących z kijkami”, czyli uprawiających nordic walking lub chód trekingowy. Okazuje się jednak, że podczas uprawiania sportu angażowane jest niemal 90% mięśni całego ciała. Jest to wynik porównywalny do tego, jaki uzyskujemy podczas biegania! Chociaż kalorie spalane są nieco wolniej, jest to również świetny sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Co więcej, znacznie mniej obciąża stawy i jest dostępny także dla osób starszych lub tych o nienajlepszej kondycji fizycznej. Jeśli szczerze nienawidzisz biegania, powinieneś poszukać czegoś dla siebie wśród innych sportów aerobowych. Możesz szybko maszerować, pływać, jeździć na rolkach lub wybrać się na rower.

Nawet jeśli skuteczność będzie nieco niższa niż w przypadku klasycznych biegów, wiedz, że dużo łatwiej będzie ci ułatwiać sport, który szczerze polubisz.