Czy można schudnąć nie rezygnując ze słodyczy?

Słodycze są wielką, jedzeniową miłością bardzo wielu osób. Często to właśnie je obwiniamy za zbyt duży obwód bioder i kolejną fałdkę na brzuchu. Porzucamy myśl o jakiejkolwiek diecie, mówiąc sobie w duchu „i tak nie dam rady zrezygnować ze słodyczy”.

Czy jednak rzeczywiście jest to konieczny warunek, by skutecznie walczyć z nadwagą? Wszelkiego rodzaju słodkości niewiele różnią się od innych elementów naszej codziennej diety – nie zaszkodzą, jeśli tylko będziemy wybierać je mądrze. Ważne też, by nie przesadzać z ich ilością. Masz ogromną ochotę na czekoladę? Rozważ zakup tej gorzkiej, z dużą zawartością kakao i niewielką ilością cukru.

Jeśli jednak cię to nie przekonuje, zjedz zwykłą, mleczną czekoladę, ale… nie tak jak dotąd, pochłaniając na raz całą tabliczkę. Ćwicz silną wolę, zjadając zaledwie kilka kostek. Dobrym sposobem na zaspokojenie apetytu na słodycze jest też pieczenie domowych ciast.

Wtedy to ty zdecydujesz o tym, ile cukru znajdzie się w porcji deseru. Co więcej, zyskasz pewność, że w przekąsce nie znajdują się żadne dodatkowe, szkodliwe substancje. Obecnie w Internecie i kobiecych czasopismach aż roi się od przepisów na zdrowe ciasta, na przykład te na bazie płatków owsianych, marchewek czy jogurtu.